از امام آدینه قم دلجویی کنید!

به گزارش وبلاگ روشن، روابط عمومی شورای سیاستگذاری ائمه آدینه کشور در اطلاعیه ای به اظهارات اخیر سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره برگزاری نمازآدینه در شهر قم واکنش نشان داد.

از امام آدینه قم دلجویی کنید!

متن این اطلاعیه به توضیح ذیل است:

با سلام و احترام، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)، به استحضار مردم شریف و اصحاب رسانه می رسانیم؛ در آخرین جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا که با حضور رئیس جمهور محترم برگزار گردید، جناب آقای دکتر علیرضا رئیسی، سخنگوی محترم ستاد، با اشاره به برگزاری مراسم نمازآدینه این شهر، که پس از 24 هفته تعطیلی، در شرایط آبی برگزار گردید، تعابیری به کار بردند که احتمالاً بر اساس گزارش های غیر دقیق ارائه شده به ایشان بوده است.

نهاد نماز آدینه، با درک فشار سنگین جسمی و روحی که عزیزان فعال در خط مقدم جبهه مبارزه با کرونا متحمل می شوند و نگرانی جدی که برای چشم انداز طغیان مجدد بیماری در صورت عادی انگاری و بی احتیاطی وجود دارد، هرچند ادبیات مورد استفاده را دور از شأن کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی می داند، برای جناب رئیسی عزیز، آرزوی توفیق روزافزون دارد و در ادامه همکاری نزدیک و جدی با نظام سلامت، با احساس خوب و تعامل برادرانه، بر اجرای دقیق پروتکل ها و مصوبه های ابلاغی اهتمام خواهد داشت.

در عین حال، برای تنویر افکار عمومی، ذکر چند نکته کوتاه را لازم می دانیم:

1- نهاد نماز آدینه، از ابتدای همه گیری ویروس کرونا، به اذعان وزیر محترم بهداشت، در رتبه اول همکاری با ستاد ملی مبارزه با کرونا بوده و با یک آنالیز ساده، می توان مشاهده کرد که نمودار تعطیلی و اقامه مجدد قریب به 900 پایگاه نماز آدینه در اقصی نقاط کشور، از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز، با فراز و فرود بیماری کووید 19 و رنگ بندی و تدابیر و مصوبات اعلامی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، انطباق کامل دارد و ائمه آدینه معزز کشور، به تأسی از سیره و خط مشی بدون مسامحه رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) و بر اساس منطق عقلانی حاکم بر شرع مقدس، صیانت از سلامتی مردم عزیزمان را مقدم بر برنامه ها و اولویت اول در جهاد فرهنگی خود می دانند.

2- فرایند رعایت دقیق و افتخارآمیز پروتکل های بهداشتی در پایگاه های نماز آدینه ای که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، مجوز اقامه مجدد دریافت کردند، در مقطع زمانی پیش از آغاز پیک دوم، چنان اطمینان بخش شد که وزیر محترم بهداشت را به این جمع بندی رساند که حتی در مناطق قرمز هم با تدوین پروتکل های سختگیرانه تر، امکان ادامه اقامه نمازآدینه وجود دارد و این تشخیص در رسانه ها منعکس شد، هرچند که با آغاز پیک دوم، اجرایی سازی این امر، به درستی مصلحت دانسته نشد. 3- واقعیت این است که نمازآدینه شهر مقدس قم، بر اساس مجوز صادر شده، می توانست زودتر و در شرایط زرد برگزار گردد و صرفاً ملاحظات و احتیاط قابل تحسین امام آدینه محترم قم بود که تا آبی شدن شرایط، اقامه نماز را به تأخیر انداخت. همچنین، گزارش های تصویری که در حجم وسیعی در رسانه ها منتشر شده است و مشاهدات میدانی نشان می دهد که رعایت پروتکل ها، استفاده از ماسک، ضد عفونی مصلی پیش از آغاز مراسم، باز بودن پنجره ها و تهویه مناسب، با وجود سقف بلند مصلای قم و کنترل نمازگزاران با دستگاه تب سنج و استفاده از سقف 50 درصد ظرفیت مصلی و سایر موارد ابلاغی، با دقت بالا صورت پذیرفته و فاصله گذاری اجتماعی، به وضوح مورد اهتمام بوده است. همچنین برای کوتاه شدن زمان برگزاری، از اجرای برنامه قبل و بعد از اقامه نماز خودداری شده است. بالاخره اینکه امام آدینه محترم در آغاز خطبه خود، ضمن قدردانی از مجاهدت مدافعان سلامت، به تفصیل، ضرورت رعایت پروتکل ها از سوی مردم نجیب و شریف را تبیین کرده اند.

4- از وزیر محترم بهداشت و سخنگوی محترم ستاد ملی مقابله با کرونا که خود از چهره های خدوم و زحمتکش و مؤثر میدان دفاع از سلامت مردم محسوب می شوند استدعا داریم؛ تصاویر نماز آدینه اخیر شهر مقدس قم و میزان رعایت پروتکل های بهداشتی را با مراجعه به پایگاه مجازی نهاد نماز آدینه، به نشانی: www.ejna.ir ملاحظه کرده و قضاوت نمایند که آیا آنچه که با همت و تدبیر امام آدینه محترم و ستاد نماز آدینه قم صورت پذیرفته است، مستحق تعابیر بکار برده شده بوده است؟ البته مدعی نبوده و نیستیم که آنچه صورت گرفته بی نقص است، بدون تردید در اجتماع اقشار مختلف مردم، ممکن است مشکلاتی خارج از اراده رخ دهد که با تذکر مشفقانه و تعاون دینی و خداپسندانه راستا بهبود و ارتقاء را طی خواهد کرد. در سرانجام، انتظار می رود به شکل مقتضی، از امام آدینه محترم قم، ستاد نماز آدینه و نمازگزاران فهیم این شهر مقدس دلجویی گردد و در عین حال، از ادامه تذکر های مشفقانه و اعمال نظارت صحیح و اخلاق مدار بر این مراسم عبادی - سیاسی دریغ نگردد تا به فضل الهی بهره مندی مشتاقان و مؤمنان از فیوضات بی نظیر آن مستدام باشد و تأمین اقتضائات حفظ سلامت معنوی شهفرایندان مکرم، همچون سلامت جسمی ایشان، در کانون اهتمام تصمیم گیران ارجمند قرار داشته باشد. با آرزوی عزت، سلامتی و توفیق روزافزون مدافعان سلامت والسلام علی عبادالله الصالحین روابط عمومی شورای سیاستگذاری ائمه آدینه کشور

منبع: فرارو

به "از امام آدینه قم دلجویی کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از امام آدینه قم دلجویی کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید