انتخاب رشته 17 هزار نفر در تکمیل ظرفیت کنکور 96

به گزارش وبلاگ روشن، حسین توکلی در مصاحبه اضافه نمود: با توجه به درخواست دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای پذیرش در ظرفیت های جدید و یا تکمیل ظرفیت بعضی از رشته های دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازی، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و همچنین پردیس های خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه های علوم پزشکی در آزمون سراسری سال 96، مرحله تکمیل ظرفیت کنکور 96 اجرا می گردد.

انتخاب رشته 17 هزار نفر در تکمیل ظرفیت کنکور 96

وی اضافه کرد: تمامی داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری سال 96 با نمره کل مساوی و یا بیشتر از یک (با توجه به کارنامه نتایج علمی اولیه) می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی http://www.sanjesh.org/ و مطالعه جدول رشته های تحصیلی و ظرفیت هر یک از آنها نسبت به ثبت نام در این رشته ها اقدام نمایند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: در مرحله تکمیل ظرفیت دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازی، پردیس های دانشگاه های فرهنگیان و پردیس خودگردان و ظرفیت های مازاد علوم پزشکی در کنکور 96 تعداد 13 هزار و 707 نفر برای 1359 کدرشته محل پذیرفته می شوند.

توکلی اعلام نمود: همچنین بر اساس درخواست بعضی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در بعضی از کدرشته های تحصیلی پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد (به جز دانشگاه پیغام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی که پیش از این تکمیل ظرفیت برگزار نموده اند).

وی گفت: به همین منظور داوطلبانی که علاقمند به شرکت در این قبیل رشته های تحصیلی هستند اعم از اینکه در آزمون سراسری شرکت نموده یا ننموده اند، می توانند با مراجعه به دفترچه راهنمای این گونه رشته ها که به صورت جداگانه در سایت سازمان سنجش منتشر شده است نسبت به ثبت نام در این کدرشته ها اقدام نمایند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: ظرفیت پذیرش در رشته های بدون کنکور در بعضی از رشته های تحصیلی دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی (صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی) نیمسال دوم سال تحصیلی 97 - 96 7 هزار و 998 نفر اعلام شده است.

وی اضافه کرد: ثبت نام و انتخاب رشته در رشته های با کنکور و بدون کنکور (پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) از شنبه 4 آذر 96 شروع شده است و داوطلبان تا روز شنبه 11 آذر 96 فرصت دارند در این مرحله ثبت نام نمایند. ثبت نام و انتخاب رشته منحصراً به وسیله سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org انجام می پذیرد.

توکلی یادآور شد: تا امروز 7 آبان ماه در مجموع دو بخش رشته های با کنکور و بدون کنکور تعداد 17 هزار و 280 نفر با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به انتخاب رشته اقدام نموده اند.

منبع: ویکی گرام

به "انتخاب رشته 17 هزار نفر در تکمیل ظرفیت کنکور 96" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب رشته 17 هزار نفر در تکمیل ظرفیت کنکور 96"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید