تعمیر و مانده یابی 2 چاه مارون بدون دکل

به گزارش وبلاگ روشن، شیرآلات سرچاهی معیوب چاه تزریق پساب 116 و مانده یابی چاه 153 مارون با تلاش کارکنان مدیریت تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه های مناطق نفت خیز جنوب بدون حضور دکل تعمیر شد.

تعمیر و مانده یابی 2 چاه مارون بدون دکل

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، یونس عباسی لرکی، مدیر تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه های این شرکت گفت: این شیرآلات که از مدار عملیات خارج شده بودند پس از بررسی و ایمن سازی چاه، تجهیزات معیوب تعویض و تعمیر شدند و با انجام آزمایش فشار مطابق استاندارد، چاه به صورت آماده عملیات در اختیار شرکت بهره بردار قرار گرفت.

وی افزود: تعمیر این چاه بدون نیاز به دکل انجام شد و در سریع ترین زمان با رعایت دستورعمل های پدافند غیرعامل برای جلوگیری از آسیب رساندن به محیط زیست و تجمع حجم عظیمی از پساب، دوباره در مدار عملیات قرار گرفت.

مدیر تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه های شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ادامه داد: در پی اعلام مانده گذاری در چاه تزریق گاز شماره 153 مارون، همکاران پرتلاش و مجرب خدمات فنی این مدیریت، همه وسایل باقیمانده در چاه را با تلاش و مهارت کم نظیر بازیافت کردند و این چاه نیز آماده تحویل به شرکت بهره بردار شد.

عباسی لرکی شرح داد: انجام این کار بدون حضور دکل افزون بر پیشگیری از وقفه چندماهه عملیات تزریق گاز، سبب جلوگیری از هزینه های آماده سازی محل چاه، هزینه های دکل تعمیراتی و تجهیزات کمیاب و گران قیمت رشته تکمیلی و تاج چاه شد.

وی گفت: عملیات های تخصصی و موفقیت آمیز در شرایط سخت تحریم و همه گیری کرونا با رعایت همه دستورعمل های بهداشت، ایمنی، محیط زیست (اچ اس یی) و شیوه نامه های بهداشتی انجام پذیرفت.

تعمیر چاه های یادشده بیش از 30 میلیارد ریال صرفه جویی به دنبال داشته است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "تعمیر و مانده یابی 2 چاه مارون بدون دکل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعمیر و مانده یابی 2 چاه مارون بدون دکل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید