خبرنگاران 16 واحد آلاینده در استان اردبیل شناسایی شد

به گزارش وبلاگ روشن، اردبیل - خبرنگاران - معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از شناسایی 16 واحد تولیدی و صنعتی آلاینده محیط زیست در این استان خبر داد.

خبرنگاران 16 واحد آلاینده در استان اردبیل شناسایی شد

به گزارش وبلاگ روشن ، رامین جمشیدی روز یکشنبه در جلسه کمیته عوارض آلایندگی حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: از 16 واحد آلاینده شناسایی شده 11 واحد مربوط به فاضلاب صنعتی و پنج واحد مربوط به هواست.

وی افزود: تذکرات لازم به مسوولان واحدهای تولیدی و صنعتی آلاینده داده شد تا در اسرع وقت نسبت به رفع آلایندگی محیط زیست اقدام کنند.

وی از پایش مستمر مقدار آلایندگی محیط زیست واحدهای تولیدی استان خبرداد و اظهارداشت: واحدهایی که نسبت به رفع آلایندگی خود اقدام کنند از فهرست واحدهای آلاینده خارج خواهند شد.

جمشیدی بیان نمود: در صورتی که واحدهای تولیدی آلاینده استانداردها و ضوابط حفاظت از محیط زیست را رعایت نکنند طبق تبصره یک ماده 38 قانون مالیات بر ارزش اضافه کرده باید یک درصد از مبلغ فروش تولیدات خود را به عنوان عوارض آلایندگی پرداخت کنند.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل وجود مستندات قانونی لازم از جمله نتایج طرح خوداظهاری واحدها و نمونه برداری های آزمایشگاهی را در ارتباط با حذف و اضافه شدن واحدها در لیست صنایع آلاینده مهم ارزیابی کرد.

وی با اشاره به ضرورت پایش مستمر واحدهای تولیدی و صنعتی و اطلاع از آخرین شرایط زیست محیطی و آلایندگی آنها و رسیدگی به شکایت های مردمی در زمینه فعالیت صنایع مزاحم افزود: ادارات و کنندگی های محیط زیست در استان موظف هستند دقت لازم را در معرفی صنایع آلاینده به عمل آورده و براساس دستورالعمل های اعلامی اقدام کنند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 16 واحد آلاینده در استان اردبیل شناسایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 16 واحد آلاینده در استان اردبیل شناسایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید