خلیلزاد: آمریکا منتظر پاسخ طالبان درباره آتش بس است

به گزارش وبلاگ روشن، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان با اشاره به دهمین دور مذاکره با طالبان گفت که به آنها پیشنهاد کاهش خشونت و آتش بس دادیم و هنوز منتظر پاسخ طالبان هستیم.

خلیلزاد: آمریکا منتظر پاسخ طالبان درباره آتش بس است

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ روشن، زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان پس از بازگشت به قطر گفت که هیئت آمریکا و طالبان درباره آتش بس و کاهش خشونت مذاکره کردند.

وی اضافه کرد: آمریکا به طالبان پیشنهاد آتش بس داده است و هنوز منتظر پاسخ نمایندگان این گروه است.

به گزارش اسپوتنیک، خلیلزاد توضیح داد که به دلیل عدم اعتماد به طالبان، درباره چگونگی سیستم کنترل و آنالیز اجرای توافقات دو طرف، مذاکره ادامه خواهد یافت.

آمریکا و طالبان 9 دور در قطر مذاکره کردند که توافقنامه صلح و خروج نیروهای خارجی از موضوعات اصلی آن بود.

پس از حملات طالبان در کابل و کشته شدن تعدادی از نظامیان آمریکایی، ترامپ رئیس جمهور آمریکا دستور توقف یکجانبه مذاکرات را داد، اما اکنون با گذشت سه ماه بار دیگر این مذاکرات از سر گرفته شده است.

لازم به ذکر است که دور تازه مذاکرات آمریکا و طالبان به طور رسمی از شنبه هفته گذشته در قطر شروع و پس از حمله طالبان به پایگاه نیروهای آمریکایی در بگرام به طور موقت متوقف شد.

سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان گفته بود که توقف موقت گفت وگوها به خواست آن ها انجام شده تا هیئت طالبان با رهبران خود درباره موارد مورد بحث مشورت نمایند و توضیح داد که این توقف، ارتباطی به حمله بگرام ندارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "خلیلزاد: آمریکا منتظر پاسخ طالبان درباره آتش بس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلیلزاد: آمریکا منتظر پاسخ طالبان درباره آتش بس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید