دانشگاه آزاد با 400 واحد در سطح کشور ظرفیت مناسبی برای فعالیت های صنعتی دارد

به گزارش وبلاگ روشن، رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد با وجود 400 واحد دانشگاهی در سطح کشور ظرفیت مناسبی برای فعالیت های صنعتی دارد.

دانشگاه آزاد با 400 واحد در سطح کشور ظرفیت مناسبی برای فعالیت های صنعتی دارد

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ روشن، به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، بابک نگاهداری، رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تأکید بر پیگیری فرایند ارتباط منطقی دانشگاه آزاد اسلامی با صنعت گفت: در تلاش هستیم تا با منطقه بندی کشور، در زمینه راهبری فعالیت های پژوهشی و ارتباط با صنعت تحولی اساسی در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد کنیم.

وی مهمترین برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی را پیگیری طرح پایش، راه اندازی مدارس مهارتی و در اختیار قرار دادن شبکه عظیم کارگاهی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی با 11 هزار آزمایشگاه و 147 هزار وسیله به صنعتگران عنوان کرد.

نگاهداری تأسیس رشته های فنی با توجه به نیاز استان، ایجاد کارگاه های مهارتی متناسب با نیاز صنایع جهت تربیت نیرو های متخصص و ایجاد صندوق پژوهش و فناوری با 200 میلیارد تومان سرمایه برای مشارکت در سرمایه گذاری در صنعت یا تولید قطعات مورد نیاز صنایع را از دیگر برنامه های ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی برشمرد.

ایمان عطارزاده، مدیرکل پایش، نظارت و آمار و اطلاعات پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جلسه با تأکید بر وجود بیش از 400 واحد و مرکز دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور و ظرفیت های بسیار این واحد ها و مراکز به منظور بسترسازی مناسب فعالیت های صنعتی با توجه به رویکرد جدید پژوهشی در دانشگاه آزاد اسلامی و شرایط فعلی کشور، مهارت محوری در پاسخ به نیاز صنعت و جامعه را یک مطالبه منطقی عنوان کرد.

وی افزود: اگر قرار است توسعه ای در کشور باشد، الزام آن بهره وری از دانش، در اختیار داشتن تجهیزات و امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی و استفاده از توان دانشجویان و استادان است که همه این موارد در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد.

عطارزاده تأکید کرد: با برگزاری نشست های راهبری پژوهشی و منطقه بندی کشور به دنبال حل مسأله صنعت و جامعه هستیم و طرح پایش این امکان را ایجاد می کند که خود واحد ها و اعضای هیئت علمی حتی صنعتگران امکان ثبت نام در این طرح و عنوان موضوع مورد نظر را داشته باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دانشگاه آزاد با 400 واحد در سطح کشور ظرفیت مناسبی برای فعالیت های صنعتی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه آزاد با 400 واحد در سطح کشور ظرفیت مناسبی برای فعالیت های صنعتی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید