دیدار معاون وزیر خارجه ایران با مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی

به گزارش وبلاگ روشن، معاون وزیر خارجه ایران در دیدار با مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی با اشاره به تروریسم اقتصادی آمریکا، تاثیرات آن را بر تامین دارو و تجهیزات مورد نیاز جانبازان شیمیایی تشریح کرد.

دیدار معاون وزیر خارجه ایران با مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ روشن، غلامحسین دهقانی معاون امور حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه ایران در حاشیه بیست و چهارمین کنفرانس کشور های عضو کنوانسیون سلاح های شیمیایی با فرناندو آریاس مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی ملاقات کرد.

در این ملاقات زمینه های ارتقای همکاری بین سازمان مزبور و جمهوری اسلامی ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه معاون وزیر خارجه کشورمان بر ضرورت اجرای غیر تبعیض آمیز کلیه مفاد کنوانسیون منع سلاح های شیمیایی و رعایت تعهد کشور ها در کنوانسیون پیرامون تبادل مواد و تجهیزات شیمیایی برای استفاده های صلح آمیز، رفع موانع تجارت بین کشور های عضو و عدم اعمال تحریم های اقتصادی بین کشور های عضو تاکید کرد.

وی ضمن اشاره به اقدامات آمریکا در توسل به تروریسم اقتصادی علیه کشورمان، تاثیرات آن را بر تامین دارو و تجهیزات مورد نیاز جانبازان شیمیایی و همچنین تهیه مواد اولیه برای تولید برخی دارو ها تشریح کرد و آن را مغایر با تعهدات این کشور و همچنین دیگر کشور های عضو کنوانسیون که تحت فشار آمریکا از این کشور تبعیت می کنند اعلام کرد و از مدیرکل خواست ضمن به کارگیری مساعی جمیله خود تعهدات این کشور ها را به آن ها یادآور شود.

دهقانی همچنین رعایت قاعده اجماع در اتخاذ تصمیمات در سازمان هایی که مربوط به منع سلاح های کشتار جمعی می باشند را برجسته کردن و بر نقش راهبردی مدیرکل در تقویت اجماع در سازمان تاکید کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دیدار معاون وزیر خارجه ایران با مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار معاون وزیر خارجه ایران با مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید