روسیه سلاح هایپرسونیک آوانگارد خود را به آمریکا نشان داد

به گزارش وبلاگ روشن، روسیه بر اساس پیمان استارت 3، سامانه موشکی آوانگارد را به آمریکا نشان داد.

روسیه سلاح هایپرسونیک آوانگارد خود را به آمریکا نشان داد

به گزارش وبلاگ روشن به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه، به عنوان بخشی از معاهده پیمان استارت3، معاهده کاهش تسلیحات هسته ای دو جانبه میان ایالات متحده آمریکا و فدراسیون روسیه، مسکو سامانه موشکی آوانگارد خود را به بازرسان آمریکایی نشان داده شد.

  • روسیه ابرسلاح خود را سال آینده آزمایش می نماید

روسیه به اولین کشور در دنیا تبدیل شده است که به طور رسمی فراوری سلاح های هایپرسونیک را اظهار داشته است. آوانگراد می تواند پروازهای بین قاره ای را با سرعتی بیشتر از 20 عدد ماخ انجام دهد ...

استارت -3 تنها توافق بین روسیه و ایالات متحده است که قدرت نظامی این دو کشور را محدود می نماید. این سند در سال 2021 منقضی می گردد و تاکنون واشنگتن تمایلی به تمدید آن ابراز ننموده است.

ایگور کوروتچنکو، مدیر مرکز تجزیه و تحلیل تجارت بین المللی تسلیحات روسیه (CAMTO) در این خصوص گفت: ورود آوانگارد به میدان جنگی، برنامه های ایالات متحده برای خنثی کردن پتانسیل هسته ای روسیه را باطل می نماید.

  • آشنایی با موشک بالستیک

این کارشناس در اظهارات خود یادآور شد: آوانگارد یک کلاهک هسته ای هایپسونریک است که در امتداد یک راستا غیرقابل پیش بینی برای دشمن در حال پرواز است و غیرقابل نفوذ است.

پیش از این، مجله National Interest در مقاله منتشر شده خود اظهار داشت که سلاح های روسی خطرناک از سوی ایالات متحده: سیستم آوانگارد و کینژال می باشد. کینژال می تواند نه تنها با میگ -31 ام بی بلکه با بمب افکن توپولوف تو-22ام مسلح گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "روسیه سلاح هایپرسونیک آوانگارد خود را به آمریکا نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه سلاح هایپرسونیک آوانگارد خود را به آمریکا نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید