عرضه هدست واقعیت افزوده اپل به سال 2022 موکول شده است

به گزارش وبلاگ روشن، طبق جدیدترین گزارش منتشر شده در سایت The Information، اپل عرضه اولین هدست واقعیت افزوده خود را به سال 2022 موکول نموده است و در سال 2023 هم از عینک های واقعیت افزوده رونمایی خواهد نمود.

عرضه هدست واقعیت افزوده اپل به سال 2022 موکول شده است

از مدت ها قبل شایعات مربوط به توسعه هدست واقعیت افزوده اپل شروع شده است و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، واقعیت مجازی و افزوده در آینده نزدیک اهمیت بسیار زیادی خواهند داشت. در زمینه عرضه این محصول اطلاعات مختلفی منتشر شده و طبق جدیدترین گزارش ها به نظر می رسید در سال 2020 شاهد چنین هدستی خواهیم بود. اما حالا منابع مطلع سایت The Information با ارجاع به یک ارائه در مقر اصلی اپل خاطرنشان نموده اند که به دلیل دشواری های مربوط به فرایند توسعه این محصول، ارائه آن تا سال 2022 به تعویق افتاده است.

در کنار این موضوع، در گزارش مذکور به جزییات جدیدی در خصوص هدست واقعیت افزوده اپل اشاره شده است. این محصول با داشتن اسم رمز N301 ظاهرا مدل جمع وجورتر هدست آکیولس Quest-هدست واقعیت مجازی عرضه شده در ماه مه-خواهد بود. این هدست اپل از قابلیت های واقعیت مجازی و افزوده پشتیبانی می نماید و با بهره گیری از چند دوربین می تواند محیط اطراف خود را اسکن کند و نمایشگر رزولوشن بالا هم قادر به نمایش اطلاعات و اشیاء مجازی بر روی جهان واقعی خواهد بود. در این ارائه به کارکنان شاغل در این پروژه گفته شده که توسعه دهندگان از سال 2021 می توانند توسعه اپلیکیشن های مربوط به این هدست را شروع نمایند.

اپل بعد از ارائه یک هدست، میخواهد عینک های واقعیت افزوده هم ارائه دهد. برخلاف هدست، این عینک ها برای استفاده طولانی تر خواهند بود. در گزارش The Information آمده که نمونه های اولیه فعلی مشابه عینک های گران قیمت مجهز به فریم های ضخیمی هستند که در این فریم ها باتری و تراشه قرار می گیرد.

تیم کوک، مدیرعامل اپل، طی یک مصاحبه در سال 2017 از واقعیت افزوده به عنوان یک ایده با پتانسیل های زیاد مانند گوشی های هوشمند یاد برده و گفته: گوشی هوشمند برای تمام قشرهای جامعه است. آیفون برای یک قشر، کشور یا بازار خاصی ارائه نمی شود و به نظر من واقعیت افزوده هم چنین پتانسیلی دارد.

اپل برنامه های مفصلی در خصوص این تکنولوژی در سر دارد و در این گزارش آمده مدیران ارشد اپل اعتقاد دارند طی یک دهه آینده، عینک های واقعیت افزوده می توانند جای آیفون را پر نمایند. با توجه به اینکه آمار فروش گوشی های هوشمند دیگر رونق دوران طلایی خود را ندارد، اپل و دیگر شرکت ها از واقعیت مجازی و افزوده به عنوان پلتفرم مهم بعدی در زمینه تکنولوژی یاد می نمایند. این شرکت آمریکایی از سال ها قبل کوشش های خود را در این حوزه شروع نموده و مرتبا شرکت های فعال در این حوزه را تصاحب می نماید و افراد بیشتری را به این پروژه اختصاص می دهد. فیسبوک، مایکروسافت و گوگل هم برای اینکه از قافله عقب نمانند، بودجه های قابل توجهی را به این حوزه اختصاص داده اند.

علی رغم تمام این کوشش ها، واقعیت افزوده هنوز نتوانسته توجه گسترده افراد را جلب کند که بخشی از این موضوع به عدم جذابیت گجت ها و مناسب نبودن تجربه کاربری برمی شود. همین ماه گذشته، گوگل حکم مرگ پروژه Daydream را امضا کرد که هدست های این پروژه با بهره گیری از گوشی های هوشمند امکانات قابلیت مجازی را ارائه می دادند. در چنین وضعیتی، اپل که به اتخاذ روینمودهای محافظه کارانه شهرت دارد، به هیچ عنوان نمی خواهد عجله کند و میخواهد سر فرصت به صورت همه جانبه وارد عمل شود.

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ

به "عرضه هدست واقعیت افزوده اپل به سال 2022 موکول شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه هدست واقعیت افزوده اپل به سال 2022 موکول شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید