مالش چشم، عامل اصلی ایجاد قوز قرنیه است

به گزارش وبلاگ روشن، تهران (پانا) - به گفته یک فوق تخصص قرنیه قوزقرنیه اختلالی در ساختار قرنیه است که می تواند در اثر ژنتیک و یا مالش های طولانی بروز کند.

مالش چشم، عامل اصلی ایجاد قوز قرنیه است

به گزارش وبلاگ روشن، جوان مهدی خداپرست، فوق تخصص قرنیه چشم با بیان اینکه بیماری قوز قرنیه یکی از چالش های چشم پزشکی جهان محسوب می گردد، اظهار کرد: سالهاست که پزشکان سعی کردند با استفاده از عینک این مشکل را حل نمایند اما این روش جواب قطعی نداد، چون این بیماری پیش فراینده است.

خداپرست با اشاره به راه های درمان قوز قرنیه گفت: استفاده از عینک در مرحله اول و پس از آن لنز تماسی، رینگ، لنز داخل چشمی و در نهایت پیوند قرنیه از راه های مختلف درمان این بیماری است.

این فوق تخصص قرنیه به افرادی که قوز قرنیه دارند، گفت: خوشبختانه این بیماری خطرناک نیست و هیچگاه باعث کوری نمی گردد. این بیماری که آستیگمات نامنظم ناشی از نازکی قرنیه است، درمان دارد.

خداپرست با بیان اینکه پیوند قرنیه در بیشتر استان های کشور انجام می گردد، گفت: افرادی که به بیماری قوز قرنیه به صورت پیشفراینده مبتلا هستند در لیست پیوند قرنیه قرار می گیرند.

او با تاکید بر اینکه عمل با لیزر، فرایند پیشروی بیماری قوز قرنیه را کند می نماید، اضافه نمود: راه های درمانی بسیاری همچون قرار دادن رینگ داخل قرنیه نیز وجود دارد که می تواند به عنوان روش های درمانی مدنظر قرار بگیرد.

این فوق تخصص قرنیه چشم یادآوری کرد: افرادی که ورم ملتحمه و خارش چشم دارند و مدام مجبور به مالیدن چشم خود می شوند، در معرض قوز قرنیه قرار دارند.

او گفت: قوزقرنیه اختلالی در ساختار قرنیه است که می تواند در اثر ژنتیک و یا مالش های طولانی بروز کند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "مالش چشم، عامل اصلی ایجاد قوز قرنیه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالش چشم، عامل اصلی ایجاد قوز قرنیه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید