متحد بایدن حمله آمریکا به سوریه را غیرقابل قبول خواند

به گزارش وبلاگ روشن، سناتور دموکرات کریس مورفی یکی از متحدان دیرینه جو بایدن گفت: رییس جمهوری حق دارد از ملت و نیروهای مسلح ما در برابر حملات قریب الوقوع دفاع کند، اما حملات هوایی اخیر به سوریه غیر قابل قبول است.

متحد بایدن حمله آمریکا به سوریه را غیرقابل قبول خواند

از خبرگزاری آسوشیتدپرس، سناتور مورفی آدینه شب گفت: من ذاتاً به تصمیم گیری در خصوص امنیت ملی بایدن اعتماد دارم و می دانم که وی چقدر صندلی تصمیم گیری کنگره در خصوص جنگ را جدی می گیرد.

مورفی اضافه نمود: اما کنگره باید این دولت را با همان استانداردهای قبلی که در برابر دولت های پیشین انجام داده است حفظ کند و برای اقدامات نظامی به ویژه در مناطق تهدید آمیز مانند سوریه که کنگره صریحاً اجازه هیچگونه اقدام نظامی آمریکایی را نداده است، احتیاج به توجیه قانونی دارد.

روهیت خانا دیگر نماینده دموکرات در کمیته خدمات مسلح مجلس نمایندگان نیز به شبکه سی ان ان گفت: هیچ توجیهی برای یک رییس جمهوری وجود ندارد که اجازه یک حمله نظامی را برای دفاع از خود در برابر تهدید قریب الوقوع بدون اجازه کنگره بدهد.

خانا اضافه نمود: ما باید از خاورمیانه خارج شویم نه اینکه بیشتر درگیر شویم.

نماینده دموکرات تاکید نمود: من در زمان دولت دونالد ترامپ با وی در خصوص جنگ بی خاتمه سخن گفته ام و با رییس جمهوری دموکرات نیز در این مورد گفت وگو خواهم کرد.

جان کربی سخنگوی پنتاگون پنجشنبه شب در بیانیه ای مطبوعاتی گفت: به دستور رییس جمهوری بایدن، نیروهای ارتش آمریکا عصر امروز حملات هوایی علیه زیر ساخت های مورد استفاده گروه های شبه نظامی عراقی در شرق سوریه انجام دادند.

وی مدعی شد که این حملات در پاسخ به حملات اخیر علیه پرسنل آمریکا و ائتلاف در عراق و تهدیدهای مداوم این افراد صورت گرفته است.

سخنگوی پنتاگون ادامه داد که این حملات چندین تاسیسات واقع در یک نقطه کنترل مرزی را که توسط تعدادی از گروه های شبه نظامی استفاده می شد، از بین برد.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "متحد بایدن حمله آمریکا به سوریه را غیرقابل قبول خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متحد بایدن حمله آمریکا به سوریه را غیرقابل قبول خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید