مونسان درباره حذف معافیت مالیاتی به معاون اول رئیس جمهور نامه داد

به گزارش وبلاگ روشن، معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی از نامه مونسان به معاون اول رئیس جمهور و وزیر اقتصاد و دارایی درباره حذف ماده 142 قانون مالیات های مستقیم اطلاع داد.

مونسان درباره حذف معافیت مالیاتی به معاون اول رئیس جمهور نامه داد

مهر: پویا محمودیان، معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، با اشاره به دغدغه بعضی از هنرمندان درباره حذف ماده 142 قانون مالیات های مستقیم در پیش نویس لایحه اصلاحی بعضی از قوانین و مقررات مالیاتی تدوین شده در دفتر پژوهش و برنامه ریزی سازمان امور مالیاتی کشور، گفت: هنرمندان حوزه صنایع دستی در این خصوص دغدغه و نگرانی نداشته باشند، چرا که موضوع جلوگیری از حذف این ماده، در حال پیگیری است.

وی گفت: وزیر میراث فرهنگی در نامه ای به معاون اول رئیس جمهوری و نیز به وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به ارزش های والای فرهنگی، هنری و سایر ویژگی های مادی و معنوی صنایع دستی و هنرهای سنتی، خواهان جلوگیری از حذف ماده مذکور (142) شده است.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه با بیان این که تعداد بسیار زیادی از فعالان حوزه صنایع دستی را بانوان تشکیل می دهند، اضافه نمود: بانوان بخش زیادی از جامعه هنرمندان صنایع دستی را تشکیل می دهند که در این میان تعداد زیادی از آنان بانوان سرپرست خانوار هستند، به طور حتم باقی ماندن این ماده و جلوگیری از حذف آن می تواند باعث حمایت هرچه بیشتر از فعالان صنایع دستی خصوصا بانوان سرپرست خانوار فعال در این حوزه باشد.

محمودیان یادآور شد: یکی از نکات مهمی که باید به آن اشاره نمود این است که در رابطه با اصحاب فرهنگ و هنر نیز این مسئله در پیش نویس لایحه بودجه 99 ذکر شده بود که بعدا حذف شد، اما درباره هنرمندان صنایع دستی این موضوع در پیش نویس لایحه بودجه سال 99 اصلا نیامده بود. ماده 142 قانون مالیات های مستقیم در پیش نویس لایحه اصلاح بعضی از قوانین و مقررات مالیاتی تدوین شده در دفتر پژوهش و برنامه ریزی سازمان امور مالیاتی کشور حذف شده که به طور جدی به دنبال باقی ماندن این ماده و جلوگیری از حذف آن هستیم.

منبع: توریسم آنلاین

به "مونسان درباره حذف معافیت مالیاتی به معاون اول رئیس جمهور نامه داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مونسان درباره حذف معافیت مالیاتی به معاون اول رئیس جمهور نامه داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید