نیازی به غوغاسازی درباره فعالیت هسته ای ایران نیست

به گزارش وبلاگ روشن به نقل از اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه با اعلام این مطلب گفت: نیازی نیست تا بدنبال گزارش آژانس جنجال به راه بیندازیم. البته ضروری است که هر دو طرف توضیحاتی را در این رابطه ارائه نمایند.

نیازی به غوغاسازی درباره فعالیت هسته ای ایران نیست

در هفته های اخیر بعضی موارد همچون جلوگیری از ورود یکی از بازرسان آژانس به تاسیسات ایران به دلیل اینکه وی با خود مواد ممنوعه حمل می نموده و همچنین طرح این ادعا که آژانس در یکی از سایت های ایران اورانیوم کشف نموده موجب شده تا بعضی افراد اقدام به جنجال سازی درباره آن نمایند.

در همین رابطه میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین دیروز سه شنبه درباره جنجال آفرینی های بعضی کشورهای غربی پیرامون ادعای کشف ذرات اورانیوم در ایران بیان کرد: گمانه زنی های زیادی درباره این عبارت وجود دارد و به عنوان یک یافته داغ که از عدم صداقت ایران حکایت دارد، ارائه شده است.

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین در این خصوص تأکید کرد: این مسأله از واقعیت به دور است، چراکه نگرانی مربوط به کشف ذرات اورانیوم به دوره حدودا بین دهه 1990 تا نهایتا سال 2005 بازمی شود.

وی ادامه داد: این موضوع هیچ ارتباطی به برجام ندارد و نشانگر هیچگونه تخلف فاحشی از سوی ایران نیست.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نیازی به غوغاسازی درباره فعالیت هسته ای ایران نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیازی به غوغاسازی درباره فعالیت هسته ای ایران نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید